суббота, 14 марта 2015 г.

Вісім правил американського психолога Дейла Карнегі!


Вісім правил американського психолога Дейла Карнегі, які принесуть Вам душевний спокій і щастя:
♦♦♦ Поводьтеся життєрадісно, і Ви почуватиметесь життєрадісним.
♦♦♦ Ніколи не намагайтеся помститися вашим ворогам, тому що цим ви завдаєте собі більшої шкоди, ніж їм.
♦♦♦ Замість того, щоб хвилюватися через чиюсь невдячність, не
сподівайтесь на вдячність. Пам’ятайте, що єдиний спосіб знайти щастя - не чекати вдячності, а творити добро заради власної радості.
♦♦♦ Вдячність — така риса характеру, яку слід виховувати, тому, якщо хочемо, щоб наші діти були вдячними, необхідно вчити їх цього.
♦♦♦Ведіть рахунок своїх успіхів, а не своїх неприємностей. Ужитті треба ставити перед собою дві мети. Перша - здійснення того, чого ви прагнули. Друга - уміння радіти досягнутому.
♦♦♦ Не уподібнюйтесь до когось. Знайдіть себе і залишайтеся собою, адже уподібнення - недопустимо!
♦♦♦ Коли доля дає вам лимон, намагайтеся зробити з нього лимонад. Найважливіше в житті полягає в тому, щоб максимально використовувати свої успіхи. Справді важливим є уміння скористатися втратами. Це потребує розумових зусиль, у цьому й полягає різниця між розумною та нерозумною людиною.
♦♦♦ Забувайте про свої неприємності, намагайтеся дати трохи щастя іншим. Якщо виробите добро для інших, ви, насамперед, допомагаєте собі.

Твій біологічний годинник


сови». Це спокійні розсудливі люди, які не спішать роботи висновки і намагаються їх обґрунтувати, вони схильні до логічних роздумів, до математики. Працездатність таких людей часто вранці незначна і досягає максимуму у другій половині дня. Люди, які сильно і швидко реагують на зовнішні впливи, належать до другої групи людей – це «жайворонки». Вони швидко відновлюють сили і швидко стомлюються, працездатні зранку. «Жайворонків» серед людей – 15-20 %, кожна третя людина – «сова», приблизно половина людей – аритміки. Отож, прислухайся, як працює твій «біологічний годинник».
 Пізнай себе! За допомогою цього тесту визнач, хто ти:

  

1.  Чи важко тобі прокидатися вранці?
а) так – 3б. б) інколи – 2 б. в) дуже рідко – 0б.
2. О котрій годині ти лягаєш спати?
а) після 1 години ночі – 3б. б) з 23.20 до 1 години – 2б.
в) після 22 години – 1 б.  г) до 22 години.
3. Якому сніданкові ти віддаєш перевагу після пробудження?
а) ситний -3б.  б) менш ситний – 2б.
в) бутерброд – 1 б. г) достатньо кави або чаю – 0б.
4. Згадай свої останні конфлікти. Коли вони відбуваються?
а) у першій половині дня – 2б;   б) у другій половині дня – 0б.
5. Від чого ти  зміг би відмовитися?
а) від ранкового чаю або кави – 2б.   б) від вечірнього чаю – 0б.
6. Чи легко тобі змінити свої звички, які пов’язані з їжею?
а) дуже легко – 0б.   б) достатньо легко – 1б.
в) важко – 2 б. г) не змінюю – 3б.
7. Вранці на тебе чекають важливі справи. На скільки годин раніше ти будеш лягати спати (порівняно із звичайним розпорядком)?
а) більше ніж за дві години – 3б.  б) за 1-2 години – 2б. 
в) менше ніж за 1 годину – 1  г) як завжди – 0б.
8. Зафіксуй час, коли, на твою думку, мине хвилина, подивися на годинник.
а) ви поквапились – 0б.   б) ви спізнилися – 2б.

    Якщо в сумі ви набрали від 0 до 7 балів – ви «жайворонок», від 8до 13 балів – аритмік, від 14 до 20 – «сова».


воскресенье, 1 марта 2015 г.

Індивідувальні особливості аудіалів, візуалів та кінестетиків


Індивідуальні особливості аудіалів, візуалів та кінестетиків

        Щоб зрозуміти до якого типу відноситься ваша дитина нам потрібно звернути увагу на:
       Словник спілкування. Візуали в своєму мовлені вживають дієслова, прикметники та іменники, зв’язані в основному з зором (дивиться, спотерігати, картина, на перший погляд, прозорий, яскравий, як бачите і т.д.). Для аудіала характерне вживання слів, зв’язаних з слуховим сприйманням (голос, послухайте, обсудити, тиша, мовчазний, голосний, багатозвучний і т.д.). Словник кінестетика в основному включає слова, описуючі відчуття та рухи (схвачувати, м’який, теплий, гнучкий, дотик. Хороший нюх, тощо)
       Напрямок погляду. У візуалів при спілкуванні погляд направлений в основному вгору, у аудіалів – по середній лінії, у кінестетиків до низу.
       Достатньо поставити перед учнем складне запитання і подивитися на раптову реакцію – рух глазних яблук вже можна припустити, яким чином учень отримує доступ до інформації.

        Особливості уваги. Кінестетику взагалі важко концентрувати свою увагу, і його увагу можна відволікти будь чим; аудіал легко відволікається на звуки; візуалу шум практично не заважає.
       Особливості запамятовуваня. Візуал пам’ятає , те що бачив, запам’ятовує  картинами. Аудіал  – те що обговорював; запам’ятовує слухаючи. Кінестетик пам’ятає загальне враження: запам’ятовує рухаючись.
       Також до якого типу належить можна визначити із зовнішності. Наприклад,  дуже часто візуали можуть бути достатньо худі та сутулі. Зазвичай в них тонкі губи. Звична  гримаса – трішки при підняті брови як знак уваги. Голос, частіше за все - високий. Візуали сидять зазвичай прямо, стоять також. Якщо сутулиться, голову все рівно задирає до гори. Дистанція така, щоб краще бачити вчителя. Тому зазвичай сідають на віддалені парти, щоб збільшити поле зору.
       Для візуала важливо, щоб все було красиво. Вони навіть готові вдягти щось яскраве, красиве, ефектне, але не зручне. Це не означає, що в них обов’язково не зручний одяг, просто зовнішній вигляд  для них важливіший. І ви навряд побачите його брудному, пом’ятому  одязі – не з правил пристойності, а по вимогам естетики.
       Взагалі візуальна система вдала для вигадувань та мрій. Це тип людей, котрих в кінематографі в першу чергу приваблює робота оператора, костюмера та спеціаліста по ефектам.
       Для візуалів зір і слух – це єдина система. Якщо вони не бачать, то ніби і не чують.
       Положення аудіала – вони сидять прямо, але з легеньким нахилом вперед. У них є достатньо характерна «телефонне положення» –  голова трішки нахилена набік, ближче до плеча. Щодо тіла сказати що-небудь важко, особливо характерних ознак  немає. Але  поговорити вони люблять. Це для аудіалів все, вони живуть в розмовах, мелодіях, звуках, ритмах. Вони тільки й шукають нагоди поговорити – для них не існує риторичних запитань. Якщо ви, як життя, вони вам чесно почнуть розповідати, як життя. При чому вони можуть не особливо спиратись на аудіальні слова, а користуватися і візуальними та кінестетичними, при чому у великій кількості. Аудіали люблять діалоги ( і в книжках, і в фільмах) – вони їх чують всередині себе і розповідати оточуючим. При чому зміст собою ролі не грає, найголовніше – голоси, які звучать всередині і рвуться назовні. До речі голос у аудіалів зазвичай виразний, глибокий, мелодичний, часто хороший музикальний слух.
       А ось м’які зручні меблі, як би призиваючи лягти та рослабитись  полюбляють кінестетики. Це люди які цінують зручність, комфорт і уважно відносяться до свого тіла. Воно в них достатньо  плотне, губи – широкі, повнокровні. Кінестетики зазвичай сидять з нахилом вперед, часто сутуляться . Говорять вони повільно, голос часто глухий і низький.
       Це ті люди, які можуть носити стару, подерту кофту тільки тому, що вона зручна. А який у неї зовнішній вигляд не так суттєво.  Люблять бути близько коло співрозмовника, щоб поторгати його. Кінестетики – це люди дії. Їм необхідно рухатись, бігати, розкручувати, торкатися, пробувати і нюхати. Це їх спосіб сприймання світу, по іншому просто вони нічого не розуміють. Правда це не означає, що кінестетики дуже рухливі люди, просто їхній головний інструмент сприймання світу – це тіло, а спосіб – рух, дія. Навіть якщо вони читають інструкцію, їм необхідно відразу ж спробувати, що там написано, на практиці, інакше вони просто не сприймуть текст. В книжках та фільмах їх, восновному цікавить сюжет, а діалоги і яскраві описання вони опускають за непотрібністю.
       Кінестетики звичайно досить слабо планують – в цій системі немає можливостей щось вигадувати. При чому кінестетики важко переносять стрес та депресії.

Поради для батьків та вчителів
При виконані роботи на уроці чи вдома рекомендується:
  • візуалу дозволяти мати під рукою листок, де в процесі усвідомлення і запам’ятовування матеріалу він зможе креслити, малювати, штрихувати і т.д.;
  • аудіалу не робити зауваження, якщо він в процесі навчання видає якісь звуки, ворушить губами – так йому легше справлятись з завданням;
  • кінестетика не заставляти сидіти довгий час нерухомо, обов’язково дати йому можливість моторної розрядки (сходити за крейдою, журналом, писати на дошці, вдома – сходити до іншої кімнати); запам’ятовування матеріалу в нього відбувається легше під час руху.

Зрозуміло, що дуже важливо спілкуватись з учнем «на його ж мові»:
  • з візуалом використовуючи слова, описуючі колір, розмір, форму,місце роз положення; виділяючи різні пункти чи аспекти змісту; записуючи дії,використовуючи схеми, таблиці, наочні посібники та ін.
  • з аудіалом використовувати варіації голосу (паузи, висоту, гучність), відображаючи тілом ритм мови ( особливо головою) з швидкістю, характерною для цього типу сприймання;
  • з кінестетиком використовуючи жести, доторкання і типічну для них повільну швидкість розумових процесів; пам’ятати , що кін естетики навчаються за допомогою  м’язової пам’яті; чім більше перебільшення, тим краще для запам’ятовування.
       Зауваження також повинні бути на мові учня, так буде кращий ефект. Наприклад візуалу краще покачати головою чи погрозити пальцем; аудіалу – сказати пошепки «шшшш»; кінестетику – покласти руку на плече та похлопати по ньому.

Хто відчуває цей світ?

       Мені подобається спостерігати за тим, як морські хвилі набирають силу, несуться до берега і розбиваються об каміння, - сказав Візуал.
       - Мені подобається чути могутній шум моря, часом він затихає, а часом я навіть не чую вас, - відповів Аудіал.
       - Мені подобається вдихати запах моря, мені подобається, як невгамовний вітер куйовдить моє волосся, мені подобається відчувати смак солі на губах, - поділився враженнями Кінестетик.
       Так по-різному три людини сприймають море. Так по-різному візуали, аудіали і кінестетики пізнають навколишній світ. Візуал - за допомогою зору, Аудіал - через слух, а кінестетик живе почуттями та рухами. Давайте поговоримо про тих, чиє життя - це відчуття, про кінестетика.
       Коли дитина тільки з'явилася на світ, у нього слабко розвинені органи зору і слуху. Тому всі малюки з самого початку кінестетики. Для них важливо дотик мами, для них важливо і самим доторкатися до всього, все пробувати на смак. У міру дорослішання дитини ми ставимо перед ним ряд заборон: "Не валяйся на землі - забруднитися, не чіпай кішку - подряпає, не берись за кухоль - гаряче". У зв'язку з цим він переходить на інші форми сприйняття світу.
       Визначити, до якого типу більшою мірою відноситься ваша дитина, досить просто. Потрібно попросити його розповісти, як пройшов його день. У цьому випадку кінестетики будуть використовувати багато слів, що позначають якісні характеристики предмета (теплий, м'який, приємний та ін), а також дієслова (бігати, ходити, котити, розмахувати та ін.) Справа в тому, що кінестетики живуть емоціями, почуттями і рухом. Тому спілкуватися з дитиною - кінестетиком слід використовуючи жести і дотик, досить повільно переварюючи інформацію. Навіть лаючи малюка за витівки, недостатньо буде погрозити пальцем або ж виявити невдоволення лише словами - необхідно доторкнутися до нього, покласти руку на плече, поплескати по ньому.
       Досить складно кінестетика в школі. Такій дитині важко концентрувати свою увагу, його може відвернути що завгодно. Кінестетик пам'ятає загальне враження, то є конкретні знання засвоїти йому набагато складніше. Крім того, з віком людей з таким способом сприйняття стає менше, тому вчителі рідко бувають кінестетиків, а значить, і навчають дітей так, як самі звикли отримувати інформацію: через сигнальні таблиці, схеми або кілька разів промовляючи важливе.
       Дитина з працею буде запам'ятовувати побачене або почуте, якщо це не буде асоціюватися у нього з якимись відчуттями або діями. Наприклад, удари в долоні в ритм вірша при його заучуванні. Удома, коли ваша дитина робить завдання, не забороняйте йому перериватися і рухатися - сидіти весь час над однією справою, для нього нестерпно важко. Обов'язково потрібно давати йому можливість рухатися. Нехай допоможе вам у прибиранні по будинку або просто зробить фізичні вправи.
       Кінестетики важко переносять стрес і дискомфортні ситуації, вони в усі ці переживання занурюються. Тому слід якомога більше говорити з дитиною про те, що він відчуває, що його турбує.
       Як же багато складнощів виникає у людей-кінестетиків! Але є у них один величезний плюс, який перекриває всі мінуси. Ці люди відкриті світу, їм все цікаво, вони з довірою ставляться до оточуючих, натомість отримуючи масу позитивних емоцій! А з усіма проблемами можна впоратися.
       Крім того, важливо розуміти, що якщо у вашого малюка переважає один із способів сприйняття, то інші органи чуття у нього все одно працюють. Щоб дитина ще активніше користувався ними - розвивайте їх. Чим більше каналів для сприйняття інформації відкрито, тим ефективніше йде процес навчання.

Особливості поведінки учнів  з різними типами сприймання в навчальному закладі

       У батьків та вчителів є багато можливостей поспостерігати за різними типами учнів та, як вони себе поводять за буденними справами. Наприклад, подивитися хто як записує домашнє завдання. Припустимо, воно записане на дошці:
  1. Візуали: поспішно відкриє щоденник і запише, вірніше, перепише з дошки те, що задано додому. Він надає перевагу, щоб потрібна інформація була у нього, ніж питати її в інших. Він легко сприймає її записаною саме на дошці.
  2. Аудіал: якщо захоче записати домашнє завдання в школі, то, скоріше за все, перепитає її у сусіда по парті. З слуху запише цю інформацію собі в щоденник. Дома може пере телефонувати  однокласникам і запитати , що задали. Чи попросить , щоб це зробили його батьки
  3. Кінестетики: частіше за все довго риються у себе у портфелі, дістають звідти підручники, знаходять потрібні сторінки і прямо в підручнику обведуть номери потрібних вправ.

       Багато що може дати спостереження за учнями під час перерви.
  1. Візуали: частіше за все залишаються в класі, якщо більшість учнів з нього виходять.  Для нього головне – можливість спокійно поринути в свої зорові образи. Але йому можуть помішати шумні діалоги аудіалів чи подвижні ігри кін естетиків. Тоді він воліє вийти в коридор, де буде спостерігати за іншими учнями чи роздавлюватись інформацію на стінах.
  2. Аудіали: використовують перерву, щоб наговоритись та пошуміть. Особливо якщо на попередньому уроці приходилося «тримати ріт на замку».
  3. Кінестетик: йому перерво потрібна для того щоб поворушитись та розі м’ятись.  
       Ці спостереження говорять про те, що кожна дитина інстинктивно вибирає   спосіб відновлення сил притаманний лише йому.

       Так само індивідуально потрібно  підходити до кожного з них в навчальному процесі.
       Спеціалісти кажуть, що від візуала можна вимагати швидкого розв’язування задач; від аудіала – швидкого повторення почутого їм матеріалу; від кінестетика краще не чекати не того, не іншого – він потребує іншого відношення, йому потрібно більше часу та терпіння  зі сторони вчителів та батьків.
       Погляньте, як діти переписують домашнє завдання з дошки. Візуал просто запише його в зошит чи щоденник. тому що надає перевагу мати інформацію у себе під рукою.
       Аудіал перепитає сусіда по парті і на слух запише. А скоріш за все не запише. Після уроків сяде на телефон і дізнається у однокласників.
       Кінестетик спробує перегортати підручник, знайде потрібні сторінки і прямо там обведе завдання.
       Візуал залишиться у класі, хоча переважна частина учнів вибіжить до коридору, а якщо багато залишиться він навпаки вийде. У коридорі буде спостерігати за іншими дітьми чи розглядати інформацію на стінах.
       Аудіал буде використовувати перерву, щоб порозмовляти і пошуміти.
       Для кінестетика найважливіше розім’ятися, порухатися, подуркувати.
       У класі рідко буває без зауважень. Найбільший ефект буде, якщо ви зробите його відповідно до способів сприйняття інформації даної дитини. Візуалу краще зробити сигнал рукою, аудіалу тихенько промовити: «уважно чи тихіше». А кінестетику достатньо положити руку на плече.
       Щоб успішніше учні сприймали інформаціює свої маленькі хитрощі, які можна використовувати під час уроку.
       Візуалу потрібний під рукою листочок, на якому процес осмислення і запам’ятовування матеріалу можна малювати, креслити. Можна використовувати комп’ютер і проекційну техніку для пояснення теми.

ПРОФЕСІЙНИЙ ГОРОСКОП ДЛЯ УСПІШНОГО ВИБОРУ ПРОФЕСІЙ


Відкривши вранці очі, задумуєшся – що на мене сьогодні чекає… Чи вдалим для мене буде день? І тягнешся до ГОРОСКОПУ (хоча в душі посміхаєшся своїй дитячій наявності). А, вибираючи професію, чи задумуєшся над тим, наскільки це успішний вибір у житті?!


        ОВЕН (21.03-20.04). Сфери діяльності: наука, політика, мистецтво, медицина, військова справа, авіація, педагогіка, сфера обслуговування, сільське господарство, юриспруденція.
Яка робота підходить. Динаміка, боротьба, конкуренція і можливості для розвитку – ось що приваблює Овна. Йому цікаво творити там, де ситуація постійно змінюється, де на зміни треба реагувати миттєво, а прийняття рішення не можна відкладати. Овнам необхідно вчитися будувати відносини з колективом. Непогано також потренувати терпіння і повчитися працювати за планом.
        ТЕЛЕЦЬ (21.04-20.05). Сфери діяльності:прикладна наука, мистецтво, ремесла, журналістика.
Яка робота підходить. Комфортність і затишок робочого місця грають важливу роль. У цих умовах будь-які завдання Телець буде виконувати ґрунтовно і терпляче, не скаржачись на рутину. Його коник – вміння відрізняти справжню якість. Телець – прекрасний командний гравець, тому що володіє такими якостями, як надійність, почуття обов’язку, відданість. Тельцю необхідно вчитися терпимості і частіше ризикувати пробувати щось нове.
        БЛИЗНЮКИ (21.05-21.06). Сфери діяльності: наука, техніка, мистецтво, філологія.
Яка робота підходить. Близнюків приваблюють інформація, комунікація, активна мозкова діяльність. Близнюкам бракує терпіння і серйозності, зате вони здатні налагодити і підтримувати відносини з величезною кількістю людей, бути в курсі всіх подій. Внаслідок відчуття інтелектуальної переваги над оточуючими Близнюкам буде корисно стримати гординю.
        РАК (22.06-22.07). Сфери діяльності: техніка, бізнес, медицина, мистецтво, кулінарія.
Яка робота підходить. Це дуже емоційний знак, уважний до чужих почуттів. Він навіть на роботі прагне до відносин, заснованих на турботі й довірі, як у сім’ї. Раки здатні довго чекати, аналізувати і розраховувати. Вони приймають рішення не похапцем, а зваживши всі «за» і «проти», знаходять виграшні варіанти.
        ЛЕВ (23.07-23.08). Сфери діяльності: промисловість, медицина, торгівля, військова справа, мистецтво, реклама, філологія, педагогіка, психологія.
Яка робота підходить. Гарні начальники і організатори. Лев – публічна особа. Чим більше глядачів, тим краще. Лев почуває себе на своєму місці в організаціях, пов’язаних з піаром, святами, світським життям, шоу-бізнесом, предметами розкоші, стилем, модою і творчістю.
        ДІВА (24.08-23.09). Сфери діяльності: торгівля, банківська справа, природознавство, медицина, будівництво.
Яка робота підходить. Інтелектуальний знак. Взявшись за будь-який проект, здатні прорахувати все заздалегідь, знайти оптимальні варіанти. Жоден знак не має такої працездатності, як Діва. Вони першокласні помічники керівника, інспектори, аналітики, статистики або бухгалтери. Діва завжди все тримає під контролем. Але цей знак дуже критичний, нетерпимий до недоліків.
        ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Сфери діяльності: мистецтво, педагогіка, економіка, наука, обчислювальна техніка, юриспруденція.
Яка робота підходить. Цей знак завжди знаходиться у пошуках гармонії. З них виходять відмінні фахівці в області внутрішнього аудиту або незалежні експерти. Головне, щоб від їхніх дій відбувалися певні позитивні зміни. Репутація дипломата і миротворця передбачає успішну кар’єру адвоката або судді, соціального працівника, посередника, радника, кадровика.
        СКОРПІОН (24.10-22.11). Сфери діяльності: філософія, філологія, фізика, хімія, сільське господарство, мистецтво, банківська справа.
Яка робота підходить. Скорпіон володіє проникливим розумом. Комбінуючи логіку з інтуїцією, Скорпіон стає відмінним стратегом, який буквально гіпнотизує людей, змушуючи їх робити те, що йому потрібно. Зі Скорпіона вийде відмінний касир, внутрішній аудитор, кризовий керуючий, а також слідчий, криміналіст або хірург.
        СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Сфери діяльності: мистецтво, правознавство, медицина, філологія, авіація, геологія.
Яка робота підходить. Бізнес для Стрільця – це захоплююча пригода. Стрілець володіє відмінними ораторськими здібностями. Тому Стрільці часто працюють у сфері вищої освіти. Розробляють авторські методики. Значна їх частина зайнята в юриспруденції і галузі консалтингу. Слабкі сторони – імпульсивність і прямолінійність.
        КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Сфери діяльності: наука, торгівля, промисловість, дипломатія, будівництво, архітектура, гірнича справа, філософія, теологія, мистецтво.
Яка робота підходить. Козерогам потрібна робота, що дозволяє досягти стабільності. Здатність концентруватися, терпіння, працьовитість роблять його незамінним, він відмінно справляється з рутиною, з тією роботою, де потрібна увага, чіткість, акуратність.
        ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Сфери діяльності: наука, техніка, мистецтво, філософія, педагогіка.
Яка робота підходить. Водоліям потрібна робота, яка дозволить вести незалежний спосіб життя, вільний від рутини і жорстоких правил.
Добре працювати у вільному графіку. Зацікавить Водолія все неординарне, ексцентричне, все, що пов’язане з допомогою людству. До успіху Водолія ведуть свобода, друзі і цікавість. Тому побудувати кар’єру він може лише в компанії, чия корпоративна культура ґрунтується на тих же принципах.
        РИБИ (20.02-20.03). Сфери діяльності: наука, література, музика, балет, кіно, техніка, медицина, банківська справа, педагогіка, спорт.
Яка робота підходить. Риби – знак, багатий на таланти, проте не люблять напружуватися. Риби – творча натура, тому робота повинна надихати і викликати емоції. У Риб відмінна інтуїція, талант переконання, вміння лавірувати між обставинами. Займаючись фінансами, звітністю та операціями, Рибам слід залишатися в рамках етики, закону і зберігати реальний погляд на світ.

ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ – ЦЕ КЛЮЧ ДО ВИРІШЕННЯ ЖИТТЄВИХ ЗАВДАНЬ ТА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ


      ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ – ЦЕ КЛЮЧ ДО ВИРІШЕННЯ ЖИТТЄВИХ ЗАВДАНЬ ТА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ Мозок людини - це орган, керуючий всією життєдіяльністю людини, як на фізичному, так і психічному рівні. Мислення людини це теж робота мозку. В організмі людини все взаємопов'язано і фізичне і психічне.

       Як навчитися мислити позитивно? – питання, яке задають собі люди, що намагаються змінити своє життя на краще. Мислити позитивно – це означає знаходити можливість там, де інші знаходять відчай і розчарування.  Будь-яка подія в житті – це лише подія. Песиміст – відчаюється, оптиміст – радіє. Людина сама обирає як реагувати на ту чи іншу ситуацію.
       Якщо Ви хочете бути здоровою, щасливою, успішною людиною – навчіться мислити позитивно. Ось кілька порад саме для Вас.ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ – ЦЕ КЛЮЧ ДО ВИРІШЕННЯ ЖИТТЄВИХ ЗАВДАНЬ ТА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ
       Як навчитися мислити позитивно?
       1) Завжди посміхайтеся. Тільки прокинулися – відразу посміхніться, і цей ранок посміхнеться і Вам.
       2) Хваліть себе. Щовечора згадуйте як пройшов день, що хорошого Ви зробили для себе, для людей, для життя. І обов'язково знайдеться за що можна себе похвалити. І день прожили недарма…
       3) Любіть себе. Говорячи про любов до себе, я маю на увазі зробити щось корисне для душі і тіла, а не егоїзм. Зарядка чи пробіжка зранку, читання корисної літератури, відпочинок на природі.
       4) Оточуйте себе позитивними людьми. Коли навколо себе Ви бачите посмішки людей, гарний настрій, Ви самі почнете частіше посміхатися і радіти життю.
       5) Дякуйте за все, і за успіхи й за невдачі, які відбуваються у Вашому житті. Невдачі, помилки – це Ваші уроки, на яких треба вчитися. Розчарувалися в найближчій людині – від душі дякуйте, значить це не та людина, на яку можна розраховувати у житті.
       6) Думаючи про минуле, намагайтеся згадувати лише приємні моменти. Минулого вже не змінити. Але теперішнє можна сильно змінити негативними думками.
       7) Використовуйте читання афірмацій – це коротке твердження на життя. Проговорюйте щоденно вдома, на вулиці, у транспорті, скрізь: «Моє життя прекрасне! Я люблю, я любима(мий)! Я насолоджуюся дивовижним життям!»
       8) Приймайте життя і людей такими, якими вони є. Просто це така людина, з такими якостями і рисами. У всьому є як позитивне, так і негативне, вибір за Вами, на що більше звертати уваги.

       ДОВІРЯЙТЕ СВОЄМУ СЕРЦЮ, ІНТУЇЦІЇ. ВОНИ ЗАВЖДИ ПІДКАЗУЮТЬ ПРАВИЛЬНО.
Щоденно виконуйте ці поради і вже через місяць Ваше життя зміниться на краще. Ви, ніби прокинетесь, побачивши, наскільки прекрасне Ваше життя. Оточуючі будуть задавати питання – в чому секрет? А відповідь проста – секрет у позитивному мисленні!
За матеріалами сайту Сервіс фінансового консультанта http://sfc.biz.ua

ПРИТЧА ПРО ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ
ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ – ЦЕ КЛЮЧ ДО ВИРІШЕННЯ ЖИТТЄВИХ ЗАВДАНЬ ТА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ       Якось старий учитель сказав своєму учневі:
       -    Будь-ласка, оглянь цю кімнату і спробуй знайти у ній все, що має сірий колір.
       Молодий чоловік оглянувся. В кімнаті було багато сірих речей: книга, підлога, підставка під квіти, штори і ще багато різних дрібниць.
       -  А тепер закрий очі і назви вголос всі речі… блакитного кольору, - попросив учитель. Молодий чоловік розгубився:
       -  Але я нічого не помітив!
       Тоді учитель сказав:
       -  Відкрий очі. Подивися, як тут багато речей блакитного кольору!!!
       Це була правда: ваза, рамки фотографій, килим. Учень відповів:

       -   Але ж це хитрість! Адже я за вашою вказівкою шукав сірі речі, а не блакитні!
       Учитель тихо зітхнув, а потім посміхнувся:
       -   Саме це я і хотів тобі показати! Ти шукав і знаходив тільки сірий колір. Так само відбувається з тобою і в житті: ти шукаєш і знаходиш тільки погане і не помічаєш хорошого!
       Учень заперечив:
       -  Мене завжди вчили, що слід чекати гіршого, і тоді ніколи не виявишся розчарованим. А якщо гіршого не станеться, то мене чекає приємний сюрприз. Ну, а якщо я завжди буду надіятись на краще, то ризикую бути розчарованим.
       На що старий вчитель відповів:
       -   Упевненість в користі очікування гіршого змушує нас не помічати все хороше, що відбувається у нашому житті. Якщо чекаєш гіршого, то, скоріш за все, його і отримаєш. І навпаки. Можна знайти таку точку зору, з якою кожне переживання буде мати позитивне значення. З цієї хвилини ти будеш шукати у всьому щось позитивне!